Biyografi

Bu günlere nasıl geldim ?
4 Haziran günü İstanbul Fatih'te dedeleri Arap kökenli bir anne ile yine dedeleri Selanik Üsküp kökenli bir babanın ikinci çocuğu olarak dünyaya geldim.

9 yaşıma geldiğimde hani o bildiğimiz yazlık eğlencelerin birinde elime mikrofonu aldığımda dinleyenler kulaklarına inanamadı , doğallığı ve cana yakınlığı ile zaten herkesin sevdiği bu minik kız çocuğunun çok sevdiği ve abi dediği Nuri Yüksel'in 'Aslı; ben bu işten alıyorsam geleceğin yıldızı geliyor.' yorumuyla hayatımda en önemli anlardan birini yaşamış oldum.. 12-13 yaşlarına geldiğimde bir aile ortamında babamın yakın dostu büyük bestekar rahmetli Baki Duyarlar'a şarkılar söylemiş, ondan aldığım destek ile büyük bir hevesle musikinin dev ve en zor eserlerini öğrenmeye başladım. Yine Baki hocamın desteği ile 13 yaşında hocalarım tarafından 'Esmeralda' olarak adlandırılarak 'Üsküdar Musiki Cemiyeti' sınavlarını kazandım . Erdem Siyavuşgil'den şan eğitimi; Türk Sanat Müziğinde ona çok şeyler katan hocaların hocası Feriha Tunceli'den solfej, usul ve repertuar dersleri; Muveddet Günbay'dan şan eğitimi alarak ve bu arada okuluma da devam ederk İngilizce eğitimimi tamamladım.
Çocuk yaşlarda büyük gazinolardan ve Unkapanı Plakçılar Çarşısı'ndan teklifler almaya başladım. Bu teklifleri almaya başladığım dönem ailemin sağlık sorunları ile meşgul olurken teklifleri değerlendirmek için ise çok fazla düşünme zamanı bulamıyordum . O dönem için ailemde bu tekliflere sıcak bakmıyordu , fakat belli bir süre sonra bu tekliflere daha fazla dayanayarak 16 yaşında kabul ettiğim albüm ve iş tekliflerinin ardından, 17 yaşında ilk albümüm 'Güneş Doğmuyor' ile müzik sevenlerle buluştum. İniş ve çıkışlarla dolu bu yolda en başta ailemden gelen güvenle belirlemiş olduğumuz çizgiden ödün vermeden sadece işim ile gündemde olmayı hedef edindim. Bu sektörde dik durmak ve bazı şeyleri başarmanın çokta kolay olmadığını o dönemler daha iyi anlayarak sağlam adımlar ile bu günlere geldim.

Peşpeşe yaptığım iki albümden sonra bir süre kendimi geliştirmek adına ara verdim , dönüşüm ise çok sevdiğim rahmetli Hilmi Topaloğlu'nun ısrar ve teşvikiyle gerçekleşti. Başarısına, fikirlerine duyduğum saygıyı, Hilmi Topaloğlu'nun gözlerinde gördüğüm inançla birleşince 'Bu işi ölene kadar sizinle yapacağım' sözünü vererek 'Kendine İyi Bak' albümüne imza attım. Bu albümün çıkmasından çok kısa bir süre sonra vefaat eden Hilmi Topaloğlu'nun son nefesine kadar yanından hiç ayrılmadım . Hilmi Topaloğlu'nun vefatı ile tekrar bir ara vermek zorunda kaldım ve bu arada TGRT'de 3 yıl boyunca devam eden ve içinde yer almaktan büyük mutluluk duyduğum 'Haber Magazin' programına devam ettim.
Daha sonraları özel bir ulusal kanalda 1 yıla yakın bir süre 'Aslı Hünel ile Hafta Sonu Keyfi' isimli pazar sabahları özellikle gençlerin çok beğenerek izlediği ve bize çok güzel geri dönüşler sağlayan 3 saatlik programı gerçekleştirdik.Her zaman bir sonrasına kendimi hazırlamak için her zaman daha çok öğrenmeye ve gelişmeye gayret gösterdim bu çerçevede Kandemir Konduk'dan oyunculuk eğitimi aldım. Sonrasında Türk sanatmüziği albümü Aslı olan şarkılar aynalar isimli bir çalışma ile TSM gönül vermiş bir sanatçı olarak arşiv niteliği taşıyan bu albümü sevenlerimizin beğenisine sunduk. Aşk’la yaşayalım isimli pop fantezi albümü ile birlikte yaklaşık 120 bölüm süren Aslı HÜNEL ile mutfak keyfi programına imza attık . Hanımların büyük beğeniyle takip ettiği en çok izlenen yemek ve reality programı olarak hafızalara kazınmanın gururnu o dönem doyasıya yaşadık . Hız kesmeden başka bir kanala transfer olarak hafta içi her gün Aslı HÜNEL ile Rengarenk isim kadın kuşağı programında 2 saat canlı yayın yaparak izleyenler ile keyifli saatleri paylaştık .Rengarenk ismi o kadar sevildi ki aynı adı taşıyan bir albüm daha yaptık ve kötünün iyisi ve aşkı sabit şarkılarına klip çekerek güzel albümüzü taçlandırdık..

Şimdileri ise tüm hızıyla sahnelerde sevenlerimiz ile bulaşmaya devam ederken bir yandan da iki yeni Tv programının hazırlığı yapıyoruz.

Son olarak ama belki de en önemli söylemek istediğim şey Çocuklarımız ile ilgili sosyal faaliyetlerde , sorumluluk projelerinde elimden geldiği , gücümün yettiği kadar , yarınlarımızın bu günlerinde yer almak ve onları güzel bir geleceğe ulaştırmak için “Bizim Çocuklarımız” derneğinde aktif olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim .

Albümler